O nás | historie

Závody dračích lodí jsou určeny pro posádky o 16-20 pádlujících, jednom bubeníkovi a jednom kormidelníkovi. Tratě závodu jsou nejčastěji sprint na 200 m, případně závod na 1.000 m kolem bójí. Posádky jsou smíšené s určitým minimálním počtem pádlujících žen, čistě ženské posádky anebo juniorské posádky do 18 let.

Pořadatel závodů vždy poskytuje jednotlivým posádkám lodě, včetně pádel a kormidelníka, který danou loď řídí.

Závody se jezdí vyřazovacím způsobem, na čas, nebo kombinací obou způsobů – záleží vždy na pořadateli, počtu přihlášených posádek a počtu lodí, na kterých se závod jede.

Vajgarská saň

Náš spolek Vajgarská saň byl založen na konci roku 2016 a od sezony 2017 se naše smíšená posádka Vajgarská saň pravidelně zúčastňuje závodů dračích lodí v našem regionu. Zázemí jsme nalezli na břehu rybníka Vajgar v areálu městské plovárny v Denisově ulici. Zde máme uloženu naší dračí loď a zde probíhají týmové tréninky.

V srpnu 2017 se nám povedlo uspořádat nultý ročník závodů dračích lodí na rybníce Vajgar. Nultý ročník jsme brali jako takový pokus, zda budou mít závody nějaký ohlas a zda vše bude fungovat. Nultý ročník závodů se povedl na výbornou, a proto v pořádání těchto závodů budeme pokračovat i v dalších letech, pouze srpnový termín jsme vyměnili za začátek července.

V reakci na povedené závody se nám začalo hlásit mnoho nových členů a členek, takže od sezony 2018 má náš spolek i čistě dámskou posádku (Vajgarské sirény) a také juniorskou posádku (Vajgarská dráčata). Od České asociace dračích lodí jsme dostali zapůjčenou závodní dračí loď, na které nově probíhají naše tréninky.

A

Případné zájemce o náš sport rádi uvítáme na některém z našich tréninků, kde si může pádlování vyzkoušet a případně se k naší posádce přidat.

A

Pro celé skupiny a posádky dračích lodí z regionu nabízíme možnost si dračí loď od nás zapůjčit.

Samozřejmostí je možnost využití našeho posádkového kormidelníka.

Sponzoři

Prohlížením tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít