2. ročník Vajgarské saně

Termín: sobota 13. 7. 2019

Místo: Městská plovárna u rybníka Vajgar v Denisově ulici, pár minut pěšky od centra Jindřichova Hradce

Pod záštitou starosty města pořádá spolek Vajgarská saň z.s. ve spolupráci s Českou asociací dračích lodí.

Po loňském úspěšném prvním ročníku, kdy se po Vajgaře prohánělo celkem 23 posádek (včetně dvou posádek mistrů světa z Nového Zélandu), chceme i letos pozvat posádky dračích lodí na naše domácí závody. Opět se budeme snažit přilákat i zahraniční konkurenci.

Závodní trať bude zhruba kopírovat trať vleku na wakeboarding. Zázemí pro účastníky závodu a diváky bude v areálu plovárny, kde bude po celý den zajištěno i občerstvení. < strong>Je zde možnost zapůjčit si různá šlapadla, lodičky, paddleboardy a vyzkoušet vlek pro vodní lyže a wakeboard.

Celý den bude zakončen živou hudbou k poslechu a tanci.

Závod je otevřený veřejnosti a mohou se do něho hlásit skupiny závodníků v kategoriích smíšených posádek, dámských posádek a v kategorii do 18 let. Posádka má 18 pádlujících plus jeden bubeník. Pojede se sprint na 200 m a v případě dostatečného zájmu posádek i závod na 1000 m.

Je v plánu složení juniorské posádky do 18 let i z jednotlivých zájemců – ideálně se hlaste předem na email info@vajgarskasan.cz. V den závodu bude v případě volných míst možno tuto posádku ještě doplnit.

Dračí lodě s profesionálním kormidelníkem a plovací vesty zajišťuje pořadatel.

Podrobné informace na info@vajgarskasan.cz nebo na telefonu 602 441 813 (předseda spolku Jaromír Semotán).

Prohlížením tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít